niedziela, 8 września 2013

The story about well and river.

Dawno temu, daleko stąd płynęła rzeka. Wartka, energiczna, która zawsze była bogatym potokiem. Na jej końcu stworzono studnię głęboką i skalistą. Woda wlewała się do studni, a poziom wody w niej, jakimś magicznym sposobem zawsze był taki sam, zawsze wysoki. Studnia była szczęśliwa, że rzeka daje jej wodę.
Jednakże pewnego dnia rzeka pomyślała, że może ulży studni, bo pewnie trzymanie takiej ilości wody w sobie jest ciężkie. Ukształtowała więc z siebie stworzenie, któremu ciężko było żyć bez wody, bo nadal było tym samym z rzeką. Studnia chętnie dawała wodę, stworzenie nie musiało się męczyć by z niej ją zabrać. 
Jednak w którymś momencie rzeka i stworzenie zauważyły, że wody w studni cały czas ubywa, z dnia na dzień jest jej coraz mniej. Rzeka zdwoiła swoje wysiłki i wlewała jej coraz więcej w studnię, w tej jednak nic się nie zmieniało. Po pewnym czasie stworzenie nie mogło bez wysiłku wyciągnąć wody, zawsze się przy tym męczyło, a i skutki jego starań były marne.
Rzeka postanowiła coś z tym zrobić.

Jednak nie wiem co było dalej. Nikt nie wie co będzie dalej. Okaże się czy studnia zrozumie co rzeka chce przez to powiedzieć.
Morze metafor.
Potok myśli.
Rzeka słów.
Strumień zwiątpienia.
Pragnienie wody.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz