sobota, 3 grudnia 2016

LoL.

lol
wtf
afk
gz
gg

Ale niektórych rzeczy nie można określić skrótowcami i skrótami. Uczucia potrafią być złożone bardziej niż węzeł gordyjski. Tylko ich nie da się tak prosto rozplątać, wyjaśnić czy przestać ich czuć. Mówisz, że czujesz się "chujowo". Co to znaczy?
źle
fatalnie
pusto
monotonnie
samotnie
boisz się
czujesz się opuszczony
zły
smutny
zrozpaczony?

Jedno słowo mające określać nasz nastrój lecz nieoddające go w pełni. Jesteśmy tak ułomni w wyrażaniu uczuć. Opisanie drzewa może zająć nam całą książkę, lecz opisanie uczuć do drugiej osoby jest dla nas problematyczne.
Przy opisie drzewa nie da się skłamać. Drzewo jest lub nie jest. Gdy opisujemy uczucia, tylko my sami wiemy o tym, czy są one prawdziwe, czy mówimy to co chcemy, bądź to co ktoś chce usłyszeć.

Jednak sami siebie oszukać nie możemy. Oszukując sami siebie będziemy nieszczęśliwi. Życie w kłamstwie sprawi, że nasze życie obejmie pewna schizofrenia. Przy jednych czujesz to, przy innych co innego, aż w końcu przestajesz wszystkiego być pewien i z niepewności uczuć tworzy się kompletny misz-masz, z którym jesteś zmuszony walczyć codziennie. Zaczynają zżerać Cię wyrzuty sumienia związane z oszukiwaniem ludzi i siebie, zaczyna Cię to męczyć, aż w końcu naprawianie nic nie pomoże. Trzeba odciąć się całkowicie. Zresetować.

Usunąć stare uczucia i zastąpić je nowymi.
Być szczerym z samym sobą.


Pociąłem swe życie na kawałki
Dosięgnąłem mojego ostatniego ratunku
Duszności, brak oddechu
Jebie cię czy potnę sobie rękę, krwawiąc
Czy się w ogóle przejmiesz, jeśli umrę wykrwawiając się?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz